Apple iPhone 12 mini
Parametre Apple iPhone 12 mini
Základné informácie
| Výrobca | Apple |
| Názov modelu | iPhone 12 mini |
| Označenia modelu | A2399 (Medzinárodné) A2176 (Spojené štáty americké) A2398 (Kanada, Japonsko) A2400 (Čína) iPhone13,1 (Medzinárodné) |
| Dátum predstavenia | Utorok, 13. Októbra 2020 |
| Dátum uvedenia | Piatok, 13. Novembra 2020 |
| Stav | V predaji |
| Ceny | €162 $169 £125 |
Dizajn
| Výška | 131.5 mm (5.18 palca) |
| Šírka | 64.2 mm (2.53 palca) |
| Hrúbka | 7.4 mm (0.29 palca) |
| Hmotnosť | 135 g (4.76 oz) |
| Konštrukčné materiály | Zadná: Sklo Rám: Hliník Vpredu: Sklo |
| Farby | čierna, Modrá, Zelená, Fialová, Červená, Biela |
| Odolnosť | Odolný voči prachu Vodoodolnosť |
| Certifikácia odolnosti | IP68 |
Displej
| Typ displeja | Super Retina XDR OLED |
| Uhlopriečka | 5.4 palca |
| Rozlíšenie | 1080 × 2340 pixelov |
| Obnovovacia frekvencia | 60 Hz |
| Pomer strán | 19.5:9 |
| Hustota pixelov | 476 ppi |
| Pomer displeja k telu | ≈ 85.1% |
| Maximálny jas | 1200 cd/m² |
| Ochrana displeja | Sklo Ceramic Shield |
| Dotyková obrazovka | Áno |
| Bezrámečkový displej | Áno |
| Funkcie displeja | Kapacitný dotykový displej Dolby Vision HDR10 Multitouch displej Displej True-Tone Široká farebná škála |
Hardvér
| Čipset | Apple A14 Bionic |
| Počet jadier CPU | 6 |
| Výrobný proces | 5 nm |
| Max. frekvencia CPU | 3.1 GHz |
| Architektúra CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektúra | 2x 3.1 GHz – Firestorm 4x 1.8 GHz – Icestorm |
| Typ pamäte | LPDDR4X |
| Grafický čip | Apple A14 Bionic GPU (4-jadrový) |
| RAM | 4GB |
| Úložisko | 64GB, 128GB, 256GB |
| Typ interného úložiska | NVMe |
| Varianty | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 256GB 4GB RAM |
| Rozšíriteľné úložisko | Nie |
Softvér
| Operačný systém | iOS 14.1, Možno aktualizovať na {0} iOS 26.3 |
Zadný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Dvojitý fotoaparát | 12 MPx, ƒ/1.6, 26 mm ( Širokouhlý ), 1.4 μm Dual-Pixel PDAF Optická stabilizácia obrazu (OIS) 12 MPx, ƒ/2.4, 13 mm, 120° ( Ultraširokouhlý ), 1/3.6" Veľkosť snímača |
| Podpora blesku | Áno |
| Typ blesku | Dual-LED blesk Dual Tone |
| Funkcie | Automatický blesk Režim sériového snímania Režim nepretržitého snímania Digitálny zoom Detekcia tváre Vysoký dynamický rozsah (HDR) Panoráma Ťuknite pre zaostrenie |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120/240 fps |
| Video funkcie | Dolby Vision HDR (až 30 fps), HDR, Stereofónny záznam zvuku |
Predný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Jedna kamera | 12 MPx, ƒ/2.2, 23 mm ( Širokouhlý ), 1.0 μm, 1/3.6" Veľkosť snímača Elektronická stabilizácia obrazu (EIS) |
| Podpora blesku | Áno |
| Typ blesku | Retina Flash |
| Funkcie | Deep Fusion Detekcia tváre Vysoký dynamický rozsah (HDR) Nočný režim |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120 fps |
| Video funkcie | Gyro-EIS |
| Senzory | Senzor hĺbky/biometrický, SL 3D |
Batéria
| Typ | Li-Ion |
| Kapacita | 2227 mAh |
| Výkon káblového nabíjania | 15 W |
| Podpora bezdrôtového nabíjania | Áno |
| Výkon bezdrôtového nabíjania | 15 W |
| Podpora rýchlonabíjania | Áno |
| Funkcie | Bezdrôtové nabíjanie MagSafe Bezdrôtové nabíjanie Qi2 (vyžaduje iOS 17.4 alebo novší) Káblové nabíjanie z 0–50 % za 30 minút (podľa špecifikácie) |
Sieť
| Počet SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Áno |
| Prenosové rýchlosti | EV-DO Rev.A 3.1 Mbps, 5G, LTE, HSPA |
| Pásma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Pásma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Pásma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b11 (1500), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b21 (1500), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Pásma 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Pripojenie
| Wi-Fi | Áno ( Wi-Fi 6 ) |
| Štandardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcie Wi-Fi | Dual-band, Mobilný hotspot |
| Bluetooth | Áno, v5.0 |
| USB porty | Lightning USB 2.0 |
| USB konektor | Nabíjanie cez USB, USB zariadenie hromadného úložiska (UMS) |
| GPS | Áno |
| Funkcie GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Áno |
Multimédiá
| Reproduktor | Áno |
| 3,5 mm jack | Nie |
| Zvuk | Stereofónne reproduktory |
| FM rádio | Nie |
Funkcie
| Senzory | Akcelerometer Barometer Kompas / Magnetometer Face ID Gyroskop Senzor priblíženia |
| Ďalšie funkcie | Systém Apple Pay Podpora Ultra Wideband (UWB) USB Power Delivery 2.0 |
Upozornenie Nemôžeme garantovať, že informácie na tejto stránke sú na 100 % presné.
Recenzie Apple iPhone 12 mini
Video recenzie
Fotky Apple iPhone 12 mini
Často kladené otázky
-
Aká je cena modelu Apple iPhone 12 mini?
Cena Apple iPhone 12 mini je €162 a môže sa neskôr zmeniť.
-
Kedy bol Apple iPhone 12 mini uvedený na trh?
Apple iPhone 12 mini bol oficiálne predstavený Piatok, 13. Novembra 2020.
-
Je Apple iPhone 12 mini dostupný v obchodoch?
Áno, Apple iPhone 12 mini je dostupný v predaji, pretože sa stále vyrába.
-
Aká je hmotnosť modelu Apple iPhone 12 mini?
Apple iPhone 12 mini váži približne 135 gramov.
-
Aká je uhlopriečka displeja Apple iPhone 12 mini?
Displej Apple iPhone 12 mini má uhlopriečku 5.4 palca.
-
Podporuje Apple iPhone 12 mini siete 5G?
Áno, Apple iPhone 12 mini podporuje 5G v pásmach: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n79, n260, n261.
-
Koľko fotoaparátov má Apple iPhone 12 mini?
Apple iPhone 12 mini má vzadu Dvojitý fotoaparát a na selfie Jedna kamera.