Apple iPhone 17e
Parametre Apple iPhone 17e
Základné informácie
| Výrobca | Apple |
| Názov modelu | iPhone 17e |
| Označenia modelu | A3634 (Medzinárodné) A3575 (Spojené štáty americké, Mexiko, Kanada, Medzinárodné) A3635 (Čína) iPhone18,5 (Medzinárodné) |
| Dátum predstavenia | Pondelok, 02. Marca 2026 |
| Dátum uvedenia | Streda, 11. Marca 2026 |
| Stav | V predaji |
| Ceny | €684 £579 |
Dizajn
| Výška | 146.7 mm (5.78 palca) |
| Šírka | 71.5 mm (2.81 palca) |
| Hrúbka | 7.8 mm (0.31 palca) |
| Hmotnosť | 169 g (5.96 oz) |
| Konštrukčné materiály | Zadná: Sklo Rám: Hliník Predná strana: sklo Ceramic Shield 2 |
| Farby | čierna, Ružová, Biela |
| Odolnosť | Prachotesný a vodoodolný (ponoriteľný až do 6 m po dobu 30 minút) |
| Certifikácia odolnosti | IP68 |
Displej
| Typ displeja | Super Retina XDR OLED |
| Uhlopriečka | 6.1 palca |
| Rozlíšenie | 1170 × 2532 pixelov |
| Pomer strán | 19.5:9 |
| Hustota pixelov | 460 ppi |
| Pomer displeja k telu | ≈ 86% |
| Maximálny jas | 1200 cd/m² |
| Ochrana displeja | Antireflexná vrstva, Sklo Ceramic Shield 2, Mohs úroveň 5 |
| Dotyková obrazovka | Áno |
| Funkcie displeja | Kapacitný dotykový displej HDR10 Multitouch displej |
Hardvér
| Čipset | Apple A19 |
| Počet jadier CPU | 6 |
| Výrobný proces | 3 nm |
| Max. frekvencia CPU | 4.26 GHz |
| Architektúra CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektúra | 2x 4.26 GHz – Performance cores 4x 2.60 GHz – Efficiency cores |
| Typ pamäte | LPDDR5X |
| Grafický čip | Apple A19 GPU (5-jadrový) |
| RAM | 8GB |
| Úložisko | 256GB, 512GB |
| Typ interného úložiska | NVMe |
| Varianty | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Rozšíriteľné úložisko | Nie |
Softvér
| Operačný systém | iOS 26.3, Možno aktualizovať na {0} iOS 26.4 |
Zadný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Jedna kamera | 48 MPx, ƒ/1.6, 26 mm ( Širokouhlý ), 0.7 μm, 1/2.55" Veľkosť snímača Optická stabilizácia obrazu (OIS) PDAF |
| Podpora blesku | Áno |
| Typ blesku | Dual-LED blesk Dual Tone |
| Funkcie | Vysoký dynamický rozsah (HDR) Panoráma |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120/240 fps |
| Video funkcie | 3D (spatial) audio, Dolby Vision HDR, Optická stabilizácia obrazu (OIS), Stereofónny záznam zvuku |
Predný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Jedna kamera | 12 MPx, ƒ/1.9, 23 mm ( Širokouhlý ), 1.0 μm, 1/3.6" Veľkosť snímača |
| Funkcie | Dolby Vision HDR Vysoký dynamický rozsah (HDR) |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 2160p @ 24/25/30/60 fps 1080p @ 25/30/60/120 fps |
| Video funkcie | 3D (spatial) audio, Dolby Vision HDR, Stereofónny záznam zvuku |
| Senzory | Senzor hĺbky/biometrický, SL 3D |
Batéria
| Typ | Li-Ion |
| Kapacita | 4005 mAh |
| Výkon káblového nabíjania | 15 W |
| Podpora bezdrôtového nabíjania | Áno |
| Výkon bezdrôtového nabíjania | 15 W |
| Funkcie | Bezdrôtové nabíjanie MagSafe Bezdrôtové nabíjanie Qi2 Káblové nabíjanie z 0–50 % za 30 minút (podľa špecifikácie) |
Sieť
| Počet SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM + eSIM) Dual SIM (eSIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Áno |
| Prenosové rýchlosti | 5G, LTE, HSPA |
| Pásma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Pásma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Pásma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b53 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Pásma 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n53 (2500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Pripojenie
| Wi-Fi | Áno ( Wi-Fi 6 ) |
| Štandardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcie Wi-Fi | Dual-band, Mobilný hotspot |
| Bluetooth | Áno, v5.3 |
| USB porty | USB Type-C 2.0 |
| USB konektor | Nabíjanie cez USB, USB zariadenie hromadného úložiska (UMS) |
| GPS | Áno |
| Funkcie GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, NavIC, QZSS |
| NFC | Áno |
Multimédiá
| Reproduktor | Áno |
| 3,5 mm jack | Nie |
| Zvuk | Stereofónne reproduktory |
| FM rádio | Nie |
Funkcie
| Senzory | Akcelerometer Barometer Kompas Face ID Gyroskop Senzor priblíženia |
| Ďalšie funkcie | Apple Pay (certifikované Visa, MasterCard, AMEX) Núdzové SOS, Správy a Find My cez satelit |
Upozornenie Nemôžeme garantovať, že informácie na tejto stránke sú na 100 % presné.
Fotky Apple iPhone 17e
Často kladené otázky
-
Aká je cena modelu Apple iPhone 17e?
Cena Apple iPhone 17e je €684 a môže sa neskôr zmeniť.
-
Kedy bol Apple iPhone 17e uvedený na trh?
Apple iPhone 17e bol oficiálne predstavený Streda, 11. Marca 2026.
-
Je Apple iPhone 17e dostupný v obchodoch?
Áno, Apple iPhone 17e je dostupný v predaji, pretože sa stále vyrába.
-
Aká je hmotnosť modelu Apple iPhone 17e?
Apple iPhone 17e váži približne 169 gramov.
-
Aká je uhlopriečka displeja Apple iPhone 17e?
Displej Apple iPhone 17e má uhlopriečku 6.1 palca.
-
Podporuje Apple iPhone 17e siete 5G?
Áno, Apple iPhone 17e podporuje 5G v pásmach: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n53, n66, n70, n71, n75, n77, n78, n79.
-
Koľko fotoaparátov má Apple iPhone 17e?
Apple iPhone 17e má vzadu Jedna kamera a na selfie Jedna kamera.