Nothing Phone (4a)
Parametre Nothing Phone (4a)
Základné informácie
| Výrobca | Nothing |
| Názov modelu | Phone (4a) |
| Označenia modelu | A069 (Medzinárodné) |
| Dátum predstavenia | Štvrtok, 05. Marca 2026 |
| Dátum uvedenia | Štvrtok, 05. Marca 2026 |
| Stav | V predaji |
| Ceny | €389 £379 ₹31,449 |
Dizajn
| Výška | 164 mm (6.46 palca) |
| Šírka | 77.6 mm (3.06 palca) |
| Hrúbka | 8.6 mm (0.34 palca) |
| Hmotnosť | 204 g (7.20 oz) |
| Konštrukčné materiály | Zadná: Sklo Rám: Plast Predná strana: Gorilla Glass 7i |
| Farby | čierna, Modrá, Ružová, Biela |
| Odolnosť | Prachotesný a vodotesný (proti striekaniu vody) Vodotesnosť podľa výrobcu (do 25 cm na 20 min) |
| Certifikácia odolnosti | IP64 |
Displej
| Typ displeja | AMOLED |
| Uhlopriečka | 6.78 palca |
| Rozlíšenie | 1224 × 2720 pixelov |
| Obnovovacia frekvencia | 120 Hz |
| Pomer strán | 20:9 |
| Hustota pixelov | 440 ppi |
| Pomer displeja k telu | ≈ 87.2% |
| Maximálny jas | 4500 cd/m² |
| Ochrana displeja | Sklo Corning Gorilla Glass 7i, Mohs úroveň 5 |
| Dotyková obrazovka | Áno |
| Funkcie displeja | 1 miliarda farieb 2160Hz PWM Dimming Kapacitný dotykový displej HDR10+ Multitouch displej Podpora obrázkov Ultra HDR |
Hardvér
| Čipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Počet jadier CPU | 8 |
| Výrobný proces | 4 nm |
| Max. frekvencia CPU | 2700 MHz |
| Architektúra CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektúra | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Typ pamäte | LPDDR5 |
| Grafický čip | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Úložisko | 128GB, 256GB |
| Typ interného úložiska | UFS 3.1 |
| Varianty | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Rozšíriteľné úložisko | Nie |
Softvér
| Operačný systém | Android 16 (Baklava), až 3 hlavných aktualizácií systému Android |
| Nadstavba | Nothing OS 4.1 |
Zadný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Trojitý fotoaparát | 50 MPx, ƒ/1.9, 24 mm ( Širokouhlý ), 1.0 μm, 1/1.57" Veľkosť snímača Optická stabilizácia obrazu (OIS) PDAF 50 MPx, ƒ/2.9, 80 mm ( Periskopický teleobjektív ), 0.64 μm, x3.5 Optický zoom, 1/2.75" Veľkosť snímača Optická stabilizácia obrazu (OIS) PDAF 8 MPx, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Ultraširokouhlý ), 1.12 μm, 1/4.0" Veľkosť snímača |
| Podpora blesku | Áno |
| Typ blesku | LED blesk |
| Funkcie | Panoráma Ultra XDR |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video funkcie | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Optická stabilizácia obrazu (OIS) |
Predný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Jedna kamera | 32 MPx, ƒ/2.2, 22 mm ( Širokouhlý ), 0.64 μm, 1/3.42" Veľkosť snímača |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 1080p @ 30 fps |
Batéria
| Kapacita | 5080 mAh (Medzinárodné) 5400 mAh (India) |
| Výkon káblového nabíjania | 50 W |
| Funkcie | Reverzné káblové nabíjanie Káblové nabíjanie z 0 na 100 % za 64 minút (podľa výrobcu) Káblové nabíjanie z 0–50 % za 22 minút (podľa špecifikácie) |
Sieť
| Počet SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Áno |
| Prenosové rýchlosti | 5G, LTE, HSPA |
| Pásma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Pásma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Pásma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Pásma 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Pripojenie
| Wi-Fi | Áno ( Wi-Fi 6 ) |
| Štandardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcie Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Áno, v5.4 |
| USB porty | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB konektor | Nabíjanie cez USB, USB zariadenie hromadného úložiska (UMS) |
| GPS | Áno |
| Funkcie GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Áno |
Multimédiá
| Reproduktor | Áno |
| 3,5 mm jack | Nie |
| Zvuk | Stereofónne reproduktory |
| FM rádio | Nie |
Funkcie
| Senzory | Akcelerometer Kompas Gyroskop Optický snímač odtlačkov prstov pod displejom Senzor priblíženia |
| Ďalšie funkcie | 63 mini-LED, 6 individuálne adresovateľných zón |
Upozornenie Nemôžeme garantovať, že informácie na tejto stránke sú na 100 % presné.
Fotky Nothing Phone (4a)
Často kladené otázky
-
Aká je cena modelu Nothing Phone (4a)?
Cena Nothing Phone (4a) je €389 a môže sa neskôr zmeniť.
-
Kedy bol Nothing Phone (4a) uvedený na trh?
Nothing Phone (4a) bol oficiálne predstavený Štvrtok, 05. Marca 2026.
-
Je Nothing Phone (4a) dostupný v obchodoch?
Áno, Nothing Phone (4a) je dostupný v predaji, pretože sa stále vyrába.
-
Aká je hmotnosť modelu Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) váži približne 204 gramov.
-
Aká je uhlopriečka displeja Nothing Phone (4a)?
Displej Nothing Phone (4a) má uhlopriečku 6.78 palca.
-
Podporuje Nothing Phone (4a) siete 5G?
Áno, Nothing Phone (4a) podporuje 5G v pásmach: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Koľko fotoaparátov má Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) má vzadu Trojitý fotoaparát a na selfie Jedna kamera.