Vivo Y600 Turbo
Parametre Vivo Y600 Turbo
Základné informácie
| Výrobca | Vivo |
| Názov modelu | Y600 Turbo |
| Označenia modelu | V2553A (Medzinárodné) |
| Dátum predstavenia | Pondelok, 25. Mája 2026 |
| Dátum uvedenia | Streda, 27. Mája 2026 |
| Stav | Čoskoro |
| Ceny | €290 |
Dizajn
| Výška | 163.7 mm (6.44 palca) |
| Šírka | 76.2 mm (3.00 palca) |
| Hrúbka | 8.3 mm (0.33 palca) |
| Hmotnosť | 215 g (7.58 oz) |
| Konštrukčné materiály | Zadná: Plast Rám: Plast Vpredu: Sklo |
| Farby | Modrá, Zlatá, Biela |
| Odolnosť | Odolný voči prachu a vode (odoláva vysokotlakým vodným prúdom; ponoriteľný do 1,5 m na 30 minút) |
| Certifikácia odolnosti | IP68, IP69 |
Displej
| Typ displeja | AMOLED |
| Uhlopriečka | 6.83 palca |
| Rozlíšenie | 1260 × 2800 pixelov |
| Obnovovacia frekvencia | 120 Hz |
| Pomer strán | 20:9 |
| Hustota pixelov | 450 ppi |
| Pomer displeja k telu | ≈ 90.3% |
| Maximálny jas | 5000 cd/m² |
| Ochrana displeja | Odolný proti pádu (do 1,2 m) |
| Dotyková obrazovka | Áno |
| Bezrámečkový displej | Áno |
| Funkcie displeja | 1 miliarda farieb 4320Hz PWM Dimming Kapacitný dotykový displej HDR Multitouch displej |
Hardvér
| Čipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Počet jadier CPU | 8 |
| Výrobný proces | 4 nm |
| Max. frekvencia CPU | 2700 MHz |
| Architektúra CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektúra | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Typ pamäte | LPDDR5 |
| Grafický čip | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Úložisko | 256GB, 512GB |
| Typ interného úložiska | UFS 3.1 |
| Varianty | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Rozšíriteľné úložisko | Nie |
Softvér
| Operačný systém | Android 16 (Baklava) |
| Nadstavba | OriginOS 6 |
Zadný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Dvojitý fotoaparát | 50 MPx, ƒ/1.8 ( Širokouhlý ) PDAF 2 MPx ( Pomocný snímač ) |
| Podpora blesku | Áno |
| Typ blesku | LED blesk |
| Funkcie | Vysoký dynamický rozsah (HDR) Panoráma |
| Video funkcie | Gyro-EIS |
Predný fotoaparát
| Podpora fotoaparátov | Áno |
| Jedna kamera | 8 MPx, ƒ/2.1 ( Širokouhlý ) |
| Formáty videa | Áno |
| Rozlíšenia videa | 1080p @ 30 fps |
| Video funkcie | Gyro-EIS |
Batéria
| Typ | Si/C Li-Ion |
| Kapacita | 9020 mAh |
| Výkon káblového nabíjania | 90 W |
| Funkcie | Reverzné káblové nabíjanie |
Sieť
| Počet SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Áno |
| Prenosové rýchlosti | 5G, LTE, HSPA |
| Pásma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Pásma 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| Pásma 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800 MHz) |
| Pásma 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Pripojenie
| Wi-Fi | Áno ( Wi-Fi 6 ) |
| Štandardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Funkcie Wi-Fi | Dual-band |
| Bluetooth | Áno, v5.2 |
| USB porty | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB konektor | Nabíjanie cez USB, USB zariadenie hromadného úložiska (UMS) |
| GPS | Áno |
| Funkcie GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Áno |
Multimédiá
| Reproduktor | Áno |
| 3,5 mm jack | Nie |
| Zvuk | Stereofónne reproduktory |
| FM rádio | Nie |
Funkcie
| Senzory | Akcelerometer Kompas Gyroskop Optický snímač odtlačkov prstov pod displejom Senzor priblíženia |
| Ďalšie funkcie | Programovateľný napájací zdroj (PPS) Univerzálna špecifikácia rýchleho nabíjania (UFCS) USB Power Delivery |
Upozornenie Nemôžeme garantovať, že informácie na tejto stránke sú na 100 % presné.
Fotky Vivo Y600 Turbo
Často kladené otázky
-
Aká je cena modelu Vivo Y600 Turbo?
Cena Vivo Y600 Turbo je €290 a môže sa neskôr zmeniť.
-
Kedy sa očakáva uvedenie Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo by mal prísť na trh Streda, 27. Mája 2026.
-
Je Vivo Y600 Turbo dostupný v obchodoch?
Nie, Vivo Y600 Turbo ešte nie je v predaji, pretože nebol uvedený.
-
Aká je hmotnosť modelu Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo váži približne 215 gramov.
-
Aká je uhlopriečka displeja Vivo Y600 Turbo?
Displej Vivo Y600 Turbo má uhlopriečku 6.83 palca.
-
Podporuje Vivo Y600 Turbo siete 5G?
Áno, Vivo Y600 Turbo podporuje 5G v pásmach: n1, n3, n5, n8, n28, n38, n40, n41, n48, n77, n78.
-
Koľko fotoaparátov má Vivo Y600 Turbo?
Vivo Y600 Turbo má vzadu Dvojitý fotoaparát a na selfie Jedna kamera.